logo

استفاده از یک صفحه سفارشی به عنوان صفحه اصلی وردپرس

استفاده از یک صفحه سفارشی به عنوان صفحه اصلی

در این مقاله کوتاه آموزشی وردپرس به شما توضیح خواهم چگونه یک صفحه سفارشی را به صفحه اصلی وردپرس تغییر دهید.

بصورت پیش فرض ، وردپرس جدیدترین پست های شما را به عنوان صفحه اصلی سایت نمایش می دهد. شما می توانید آن را تغییر دهید و از هر صفحه ای به عنوان صفحه اصلی وب سایت خود استفاده نمایید.

ابتدا شما نیاز دارید که یک صفحه جدید در وردپرس ایجاد نمایید و نام آن را به صفحه اصلی تغییر دهید. سپس شما باید یک صفحه دیگر ایجاد نمایید که به عنوان صفحه بلاگ و یا صفحه نوشته های سایت شما باشد.

حالا به قسمت تنظیمات >> خواندن در ناحیه مدیریت وردپرس بروید و گزینه یک برگه یکتا (از پایین برگزینید) را انتخاب کنید. بعد از آن شما می توانید صفحاتی را که ایجاد کرده اید به عنوان صفحه اصلی و صفحه بلاگ از فهرست صفحات انتخاب نمایید.

استفاده از یک صفحه سفارشی به عنوان صفحه اصلی

شما همچنین می توانید یک قالب سفارشی برای استفاده در صفحه اصلی ایجاد نمایید. برای این کار به راحتی یک فایل متنی ساده در کامپیوتر ایجاد و کد زیر را وارد آن کنید.

<?php /* Template Name: Custom Homepage */ ?>

این فایل را با نام custom-homepage.php روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

سپس از طریق یک نرم افزار FTP می بایست به مسیر /wp-content/themes/your-current-theme/ رفته و فایل درون پوشه پوسته وردپرس خود آپلو نمایید.

به ناحیه مدیریت وردپرس بازگردید و به حالت ویرایش صفحه بروید. شما قادر خواهید بود که قالب سفارشی صفحه اصلی خود را از فهرست قالب انتخاب نمایید.

این صفحه خالی می باشد و هیچ چیزی را نمایش نخواهد داد. شما می توانید با استفاده از کد های CSS/HTML و تگ های قالب وردپرس قالب صفحه خودتان را طراحی کنید. همچنین می توانید با استفاده پلاگین های صفحه ساز معروف مثل المنتور و یا کمپوزر به راحتی و با درگ و دراپ کردن صفحه خودتان را طراحی کنید.

نویسنده مقاله فرشاد زرین (طراح سایت وردپرس)


پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *